شرایط و ضوابط مشاور

وبسایت باوکیل از طریق بستر میزبانی شده خود به ارائه و مدیریت خدمات مشاوره حقوقی ایمن، قابل اعتماد و حرفه ای به وسیله تلفن هوشمند، وبسایت اختصاصی و ابزارک باوکیل می پردازد. هدف ما تنها ایجاد درگاه ارتباطی برای دسترسی سریع و آسان کاربران به وکلا و کارشناسان حقوقی حرفه ای و با تجربه که به دقت انتخاب و گزینش شده‌اند می باشد. هدف ما ارائه مشاوره های مستدل و خدمات حقوقی متمایز و هم چنین ایجاد پل ارتباطی مابین وکلا و کاربران جهت آشنایی و تسهیل شرایط قبول پرونده های وکالت کاربران می باشد. لازم به ذکر است که باوکیل موسسه حقوقی  نمی باشد و صرفا یک بستر میزبانی ارائه و مدیریت خدمات مشاوره حقوقی است و هیچ گونه مسئولیت و تعهدی نسبت به طرفین ندارد.

 1. باوکیل از شما برای پیوستن به جمع خود استقبال می کند و به شما ” وکیل/ کارشناس حقوقی ” امکان دسترسی کامل به بخش های مشاور وبسایت به آدرسcom و نیز تمام خدمات و سرویس‌های ارائه شده از طریق آن را میدهد، مشروط بر اینکه شما با دسترسی و ادامه استفاده از وب سایت، بازدید، ثبت نام و عضویت به منظور استفاده از بستر میزبانی باوکیل در جهت ارائه خدمات خود، بدون هیچ‌گونه محدودیت و شرطی، آگاهانه این شرایط و ضوابط، همکاری با ما، منشور اخلاقی وکلا و کارشناسان حقوقی و نیز سیاست حفظ حریم خصوصی وهر محتوایی در وب سایت که ممکن است مشمول شرایط و ضوابط ، دیگر سیاست ها، دستورالعمل ها و مقررارتی که در باوکیل موجود باشد (مانند بخش های مربوط به پرسش های متداول کاربردی یا پرسش های متداول مربوط به هر بخش از وبسایت، محصولات و خدمات خاصی که توسط باوکیل ارائه می‌شوند به طور مثال اعلان وغیره ) و نیز قرارداد فی مابین را خوانده و درک کرده و با آن موافقت نموده اید.
 • در این سند منظور از مشاور هر شخصی که انتخاب میکند در باوکیل ثبت نام نماید و پس از تایید عضویت به عنوان وکیل یا کارشناس حقوقی در باوکیل به ارائه خدمات بپردازد. و در این اسناد با واژه های مشاور، شما، خود خطاب می شود.
 1. این وبسایت متعلق به شرکت ایده پردازان نوآفرین هومان است. مدیریت، دسترسی و استفاده از وبسایت باوکیل و هر نوع خدمات ارائه شده توسط این شرکت فراهم میشود. شرکت ایده پردازان نوآفرین هومان با هدف ارائه خدمات توانمند ساز و توسعه دهنده کسب و کارهای نوآور و نوپا در قالب ایجاد و مدیریت شتاب دهنده بستر میزبانی شده، تعهد به خلق ارزش های جدید در بنیان باوکیل را رسالت خود دیده است. شما می توانید برای آگاهی بیشتر صفحه درباره ما را مطالعه نمایید.
 • تمامی حقوق مادی و معنوی، مالکیت و منافع وبسایت به ‌استثنای اطلاعات شخصی وکیل / کارشناس حقوقی، در مالکیت انحصاری وبسایت باوکیل و تاسیس کنندگان شرکت ایده پردازان نوآفرین هومان می باشد که به موجب آن مجوز بهره‌برداری از بستر میزبانی مدیریت خدمات حقوقی باوکیل اعطا شده است. بنابراین در این سند منظور از ما یا باوکیل، تنها شرکت ایده پردازان نوآفرین هومان می باشد.
 1. باوکیل این حق را برای خود محفوظ نگه می‌دارد که هر کدام از شرایط و ضوابط را از طریق به روزرسانی این صفحه و نیز سیاست حفظ حریم خصوصی و الزامات دیگر را بنا به صلاحدید خود مورد بازبینی و تغییر قرار دهد. در صورت اعمال تغییرات در صورتی که اطلاع‌رسانی تغییرات به موجب قانون الزامی باشد، از طریق دریافت اعلان در صفحه کاربری خود آن را با شما به اشتراک می گذاریم اما این امر وظیفه شماست که شرایط و ضوابط را مطالعه کنید تا از تغییرات آن باخبر شوید. هرگونه تغییر در شرایط و ضوابط از تاریخ انتشار ترتیب اثر داده می‌شود. لازم به ذکر است که ادامه دسترسی شما به وبسایت به معنای پذیرش و موافقت با این تغییرات است.
 2. ممکن است در وبسایت و یا در خدمات ارائه شده از طرف باوکیل، اشکالات فنی، خطاها و اشتباهات و یا ایرادات مرتبط با خدمات، مطالب و توضیحات وجود داشته باشد. این حق برای باوکیل محفوظ است که در جهت ارائه خدمات با کیفیت، به روز، ایمن و نیز جلب رضایت وکلا و کارشناسان حقوقی گرامی خود این اشتباهات و اشکالات را برطرف نموده و این موارد را بدون اطلاع قبلی تغییر داده و بروزرسانی نماید. هم چنین باوکیل هیچ گونه تعهدی در قبال به روز رسانی کردن مطالب و موارد ندارد. حتی ممکن است درخواستی را به جهت وجود این اشکالات بدون اطلاع قبلی رد کند و از این جهت مسئولیتی متوجه باوکیل نیست.
 3. لازم است پیش از دسترسی، ثبت درخواست همکاری و عضویت، و استفاده از بستر میزبانی خدمات وبسایت ما به عنوان مشاور، جهت آگاهی از شرایط و ضوابط استفاده از وبسایت، این توافق نامه و سیاست حفظ حریم خصوصی، همکاری با ما و نیز منشور اخلاقی وکلا و کارشناسان حقوقی ما و هر محتوایی در وبسایت که جهت استفاده آگاهانه از خدمات ما است را مطالعه نمایید و در صورت عدم موافقت با آن، لطفا در اسرع وقت دسترسی و استفاده از وبسایت و هر گونه خدمات آن را متوقف نمایید. چنانچه در این زمینه پرسشی دارید می توانید از طریق آدرس ایمیل زیر، آن را با ما در میان بگذارید. ما همراه همیشگی شما هستیم تا به آن پاسخ دهیم.

 ایمیل: support@bavakil.com  

تاریخ آخرین به‌ روزرسانی صفحه: 1401/09/26

 • محتوا

تمامی محتوای این سایت که شامل و نه محدود به محتوای نوشتاری، تصویری، صوتی، ویدئویی، نمادها، نشانه‌ها، نگاره‌ها، عکس‌ها، گرافیک‌ها، علائم تجاری، کدهای برنامه و مجموعه‌ داده ها و نرم افزار اختصاصی باوکیل، سرویس‌های الکترونیکی، محتوای بارگذاری شده توسط باوکیل همگی متعلق به ما می باشد. بنابراین استفاده از خدمات ما، هیچ گونه حق مالکیت مادی و معنوی برای مشاور ایجاد نمی نماید. مشاوران تنها در صورت اجازه رضایت مدیران باوکیل یا به واسطه قانون، مجاز به استفاده مالکانه از آنها هستند. بنابراین هرگونه استفاده از محتوای باوکیل بدون کسب اجازه مالکین ممنوع می باشد و توسط قوانین حق نشر در داخل ایران و قوانین بین المللی محافظت می‌شوند.

هرگونه محتوای بارگذاری شده از طریق مشاور، متعلق به باوکیل نمی باشد و تمامی تعهد و مسئولیت حقوقی آن متوجه مشاور می باشد.

 • به یاد داشته باشید خدمات مشاوران یا جلسات مشاوره و کلیه تماس ها و مکالمات کاربران و مشاوران و گروه باوکیل جهت ارائه خدمات با کیفیت و عدم مغایرت با قانون و خط‌ مشی‌های باوکیل ضبط و معمولا بازبینی می شود، اما گاها به دلیل گستردگی و تعدد خدمات و جلسات مشاوره کنترل همگی آنها امکان پذیر نمی باشد. در صورت مشاهده یا بروز مغایرت لطفا با مراجعه به صفحه پشتیبانی آن را با ما به اشتراک گذاشته تا نسبت به رفع آن اقدام نماییم.
 • بستر میزبانی

منظور از بستر میزبانی در باوکیل، زمینه و امکان ایجاد محیط ارتباطی اینترنتی هوشمند که از طریق طراحی وبسایت اختصاصی و در فضای وب میسر شده است در جهت ایجاد پل ارتباطی و تسهیل در ارائه خدمات حقوقی مابین کاربران و مشاوران می باشد.

 • کاربر جدید

هر شخصی که برای اولین بار در باوکیل ثبت نام نماید.

 • کاربر

هر شخص حقیقی یا حقوقی که انتخاب میکند در باوکیل ثبت نام نماید و پس از عضویت از خدمات باوکیل استفاده نماید.

 • حساب کاربری،پنل کاربری، حساب من، نمایه

هر شخصی که انتخاب میکند در باوکیل به عنوان مشاور ثبت نام نماید و پس از تایید عضویت به یک فضای اختصاصی طراحی شده تحت وب برای بهرمندی از بستر میزبانی خدمات ما دسترسی پیدا می نماید. شما می توانید با داشتن نام کاربری ( ایمیل/شماره تلفن همراه ) و رمز عبور ( گذر واژه شخصی شما/ کد یک بار مصرف ) مختص به خودتان در جهت مدیریت ارائه خدمات به صفحه حساب کاربری خود ورود نمایید. هم چنین شما به عنوان مشاور علاوه بر حساب کاربری ( حساب من ) از بخشی به نام نمایه من ( پروفایل ) برخوردارید که در دسترس عموم افراد می باشد و در جهت معرفی شما، آشنایی و ارتباط آسان کاربر برای انتخاب مشاور مورد نظر مورد استفاده قرار می گیرد.

 • مشترک

هر شخصی که انتخاب میکند، با استفاده از رویه‌های تعریف‌شده ما برای همه یا بخشی از ویژگی‌های باوکیل ثبت‌نام کند.

 • همکار

هر شخصی که انتخاب میکند در باوکیل ثبت نام نماید و به عنوان وکیل، کارشناس حقوقی  پس از تایید به ارائه خدمات بپردازد.

 • خدمت

هر گونه ارائه فعالیت یا مجموعه ای از فعالیت هایی که در تعاملات مابین  کاربر با مشاور و یا با ما صورت می گیرد و در جهت ارائه راه حلی برای حل مشکلات  و مسائل حقوقی ارائه می شود.

 • مشاوره حقوقی

ایجاد دسترسی و ارتباط میان کاربر و مشاور در موضوع حقوقی انتخاب شده از سمت کاربر و مشاوره، بررسی و ارائه راهکار تخصصی از سمت مشاور در جهت شفاف سازی و کمک به حل مساله کاربر از طریق مشاوره تلفنی، مشاوره متنی ( چت یا گفتمان آنلاین)، مشاوره حضوری می باشد.

کاربران، مشاورانی را که  خود می خواهند از آنان مشاوره دریافت نمایند انتخاب نموده و در صورتی که مشاور آنلاین باشد، پس از مراحل خرید خدمت، باوکیل این گزینه را برای کاربر فراهم می نماید تا از طریق بستر میزبانی شده خود، گزینه تماس یا چت را جهت مشاوره انتخاب نموده و با مشاور مورد نظر خود تماس برقرار نماید.

جهت آگاهی بیشتر لطفا صفحه چگونه در باوکیل مشاوره دریافت کنیم؟ را مطالعه نمایید.

 • خدمات حقوقی

ایجاد دسترسی و ارتباط میان کاربر و مشاور در جهت ارائه خدمات حقوقی به منظور مشاوره، بررسی و ارائه راهکار تخصصی از سمت مشاور برای شفاف سازی و کمک به حل مساله و مشکل کاربر می باشد.

 1. ارزیابی حقوقی شامل بررسی، پیشنهاد طرح، موضوع، ارزیابی پرونده حقوقی
 2. بررسی و تنظیم اوراق قضایی شامل تنظیم لایحه، شکوایه، دادخواست و غیره
 3. بررسی و تنظیم قراردادها و دانلود قراردادهای موضوعی آماده
 4. خدمات محاسبات آنلاین حقوقی رایگان شامل دیه، مهریه و غیره
 5. ایجاد بستر قبول و تنظیم قرارداد وکالت

جهت آگاهی بیشتر لطفا صفحه چگونه در باوکیل مشاوره دریافت کنیم؟ را مطالعه نمایید.

 • انواع سفارش
 1. ارائه و خرید بسته

مشاوره تلفنی، مشاوره متنی، مشاوره حضوری

 1. ارائه و خرید خدمت

تنظیم اوراق قضایی، تنظیم قرارداد، ارزیابی حقوقی

 1. افزایش موجودی کاربر

                خرید بسته اعتباری، افزایش مبلغ دلخواه

 1. لغو خدمت

برای مشاور: لغو خدمت مورد نظر

برای کاربر: بازگشت اعتبار به کیف پول حساب کاربری

 1. تسویه حساب

  برای  مشاور: برداشت اعتبار از کیف پول و واریز وجه به حساب بانکی

  برای  کاربر: برداشت کامل اعتبار از کیف پول و واریز وجه به حساب بانکی

 • تالار گفتگو

در این صفحه کاربر می تواند با بیان سوال خود بعد از مشخص کردن دسته بندی موضوع سوال ، پیام ارسال نماید و پس از نمایش در صفحه ی تالار گفتگو، مشاور می تواند پاسخ خود را جهت ارائه راهکار در این صفحه منتشر نماید.

جهت آگاهی بیشتر لطفا صفحه تالار گفتگو را مطالعه نمایید.

 • گروه پشتیبانی

گروه پشتیبانی باوکیل، صبورانه آماده است به شما و نیازهای شما در رابطه با بستر میزبانی خدمات در وبسایت، همکاری با ما، نحوه ثبت نام و ورود به حساب کاربری، ارائه خدمات، مالی و یا هر ابهام دیگری که برای شما پیش آمده است پاسخگو باشد. زمان پاسخگویی تلفنی تیم پشتیبانی، تا ساعت مقرر شده در وب سایت برقرار است و در صورت ارسال تیکت یا ایمیل گروه پشتیبانی باوکیل کمتر از یک روز کاری آماده پاسخگویی به پیام های شما خواهد بود. لطفا جهت مشاهده ساعات کاری و پاسخ به برخی پرسش های متداول خود به صفحه پشتیبانی ما مراجعه نمایید.

 • تفسیر ابهامات

هر کلمه، اصطلاح، عبارت، جمله یا متنی که در هنگام مطالعه، بدرستی و با قطعیت فهمیده نشود و ذهن مخاطب را به بی‌معنایی، چند معنایی، یا به معنایی نامتعارف و یا فراتر از صورت آشنا و معمول خود دلالت دهد، از مصادیق ابهام محسوب می‌شود.  بنابراین در هر کجا که با این ابهامات مواجه شدید در راستای تفسیر و شفاف سازی معنای آن، حتما گروه پشتیبانی باوکیل را از طریق تلفن، ارسال ایمیل و تیکت آگاه نموده تا پاسخگوی تفسیر درست موضوع مربوطه برای شما باشند. به یاد داشته باشید شما خود مسئول پیگیری ابهام پیش آمده هستید و باوکیل در این زمینه تعهد و مسئولیتی بر عهده ندارد.

 • سیاست حفظ حریم خصوصی

باوکیل به دلیل رعایت محرمانه بودن و یکپارچگی هر گونه اطلاعاتی که شما به عنوان مشاور در این وبسایت در اختیار ما قرار می دهید، حریم خصوصی شما را بسیار جدی و محترم می شمارد. بنابراین لطفا جهت مطالعه این سیاست نامه و رویکرد باوکیل در این زمینه  صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی ما را مشاهده نمایید.

 

شرایط و ضوابط توافقنامه مشاور

در صورتی که شخص حقیقی یا حقوقی بخواهد به عنوان مشاور به جمع باوکیل بپیوندد، باید ابتدا به عنوان وکیل / کارشناس حقوقی در باوکیل ثبت نام نماید و پس از تایید عضویت و بستن قرارداد همکاری با ما، امکانات کامل حساب کاربری مشاور برای ارائه خدمات بر بستر میزبانی باوکیل در دسترس مشاور قرار خواهد گرفت.

لطفا پیش از ثبت نام، جهت آگاهی از اطلاعاتی که در نمایه شما پس از تایید عضویت به طور عمومی منتشر می شود بخش پرسش های متداول صفحه همکاری با ما را مطالعه نمایید.

 • توجه داشته باشید هنگامی که داوطلبانه اطلاعاتی را در وبسایت ما به طور عمومی افشا می کنید، یا با کاربران مطرح می نمایید، هر شخص دیگری ممکن است این اطلاعات را جمع آوری و استفاده نماید لذا ما مسئول عملکرد اشخاص ثالث در این زمینه نیستیم.

در صورتی که نام نمایه شما شامل موارد زیر باشد ثبت نام شما کامل نخواهد شد:

 • شامل اطلاعات تماس یا آن بخش از اطلاعات شخصی شما که در وب سایت اجازه نمایش ندارد.
 • شخص، وبسایت یا برنامه دیگری را معرفی یا تبلیغ نماید.
 • حاوی الفاظ رکیک یا توهین آمیز باشد.
 • حاوی ایمیل، آدرس وب سایت، تلگرام یا دیگر شبکه های اجتماعی باشد.
 • شما به عنوان مشاور موافقت می نماید که :
 1. هنگام ارسال درخواست همکاری و ثبت نام لازم است، حداقل بالای 30 سال سن داشته و تجربه کاری حداقل 7 سال داشته باشید.
 2. به عنوان وکیل / کارشناس حقوقی با نام حقیقی که در پروانه وکالت یا مدارک تحصیلی کارشناسی خود درج شده است در باوکیل حضور دارید و نیز از شماره تماس همیشه در دسترس و مورد استفاده در کانون های وکلای دادگستری ایران و یامرکز وکلا و مشاوران حقوقی قوه قضائیه استفاده می نمایید.
 3. اطلاعات دقیق، جاری و کامل هویتی، تحصیلی و تخصصی خود را همانطور که در فرآیند ثبت نام درخواست شده است را به نحو صحیح و حقیقی ثبت می نمایید و در صورت تغییرات، شما خود مسئول ویرایش و بروزرسانی اطلاعات خواهید بود.
 4. در صورت وجود مغایرت، جعل هویت یا تقلید از اشخاص دیگر و هرگونه اشتباه در اطلاعات حساب کاربری و تمای آثار منتشر یافته عامدانه یا غیرعامدانه، مشاور خود در برابر اشخاص و نتایج حاصل از آن مسئول بوده و باوکیل هیچ گونه تعهدی در قبال طرفین ( افراد) ندارد و در صورت تشخیص، حساب کاربری را غیرفعال یا مسدود می نماید.
 5. تنها می توانید در صورت واجد شرایط بودن یک حساب کاربری به عنوان مشاور و در صورت تمایل یک حساب کاربری به عنوان کاربر در باوکیل از طریق شماره موبایل خود ثبت نمایید. در صورت تشخیص باوکیل مبنی بر اینکه به نام شخص حقیقی یا حقوقی حساب های کاربری متعددی ایجاد نموده اید، این حق را برای خود محفوظ می دارد تا زمان رسیدگی به حساب های کاربری ایجاد شد، آنها را غیر فعال نموده یا مسدود نماید که به طور کامل به قطع خدمات و همکاری با ما منجر می شود.
 6. در صورت تشخیص باوکیل، امکان دارد برای ارائه برخی خدمات، ملزم به تکمیل، ارائه یا اصلاح اطلاعات و مدارک گردید. در این شرایط، مشاور متعهد به انجام درخواست ارائه شده در بازه مشخص شده از سمت باوکیل می باشد. در صورت عدم انجام درخواست، باوکیل می تواند حساب کاربری را غیرفعال یا مسدود نماید.
 7. خود مسئول حفظ محرمانگی اطلاعات سری و حساب کاربری از جمله شماره موبایل و هر آنچه که ما در وبسایت نمایش نمی دهیم هستید و نیز مسئول قانونی کلیه فعالیت هایی می باشید که تحت حساب کاربری شما انجام می شود و باوکیل هیچ گونه مسئولیتی در این زمینه و پرداخت ضرر و زیان ناشی از عدم رعایت آن را ندارد.
 8. می توانید هر یک از اطلاعات حساب کاربری خود را ویرایش و بروزرسانی نمایید و پس از بررسی و تایید توسط گروه پشتیبانی، تغییرات مورد نظر اعمال می گردد.
 9. هر گونه استفاده غیرمجاز از حساب کاربری و گذرواژه خود یا هر گونه نقض امنیتی دیگر در صورتی که معتقد باشید که نام کاربری و رمز عبور شما دیگر محرمانه نیست را فوراً به باوکیل اطلاع دهید.
 10. از هیچ دستگاه متفرقه ای وارد حساب کاربری خود نمی شوید.
 11. حساب کاربری و گذرواژه خود را در اختیار شخص دیگری نگذارید یا از حساب کاربری و گذرواژه شخص دیگری استفاده ننمایید.
 12. تمامی اطلاعات حساب کاربری شما جز آنچه در بخش نمایه من به طور عمومی منتشر و نمایش داده میشود یا خود منتشر می نمایید، مطابق با سیاست حفظ حریم خصوصی ما حفظ و نگهداری می شود.
 • شما به عنوان مشاور موافقت می نماید که:
 1. شرایط و ضوابط، سیاست حفظ حریم خصوصی وهر محتوایی در وب سایت که ممکن است مشمول شرایط و ضوابط ، دیگر سیاست ها، دستورالعمل ها و مقرراتی که در باوکیل موجود باشد (مانند بخش های مربوط به پرسش های متداول کاربردی یا پرسش های متداول مربوط به هر بخش از وبسایت، محصولات و خدمات خاصی که توسط باوکیل ارائه می‌شوند به طور مثال: اعلان وغیره) را خوانده و درک کرده و با آن موافقت کرده‌اید.
 2. به عنوان مشاور تنها خود مسئول تأیید اطلاعات کاربری، صلاحیت ها و سایر اطلاعات و آثار منتشر شده و نتایج پیش آمده به واسطه آن هستید و باوکیل هیچگونه مسئولیتی در این زمینه ندارد.
 3. تنها در موضوعات حقوقی که تسلط، صلاحیت و مهارت کافی دارید اقدام به ارائه و قبول خدمات نموده و در صورت مشاهده تخلف و نارضایتی کاربر پس از بررسی در ابتدا با تذکر رسمی از جانب باوکیل، خواستار تغییر در روند ارائه خدمات شما خواهیم بود و در صورت تکرار با غیرفعال کردن حساب کاربری یا مسدود نمودن آن بدون هماهنگی، تصمیم مقتضی از سمت باوکیل اتخاذ خواهد شد.
 4. متعهد می شوید که شخصا موظف به انجام خدمات ارائه شده از جانب خود و پیگری موارد مربوطه می باشید، جز آنچه که مشخصا بر عهده باوکیل می باشد و به هیچ عنوان مسئولیت انجام فعالیت های خود را بر عهده هیچ شخص دیگری نخواهید گذاشت یا در آن شریک نخواهید نمود. در صورت مشاهده، تصمیم مقتضی از سمت باوکیل اتخاذ خواهد شد.
 5. ارتباط مابین شما به عنوان مشاور و کاربر، تنها از طریق سایت باوکیل و چارچوب ارتباطی آن انجام می شود. هم چنین در صورتی که به صلاحدید باوکیل اطلاعات ارتباطی دیگری (هم چون شماره تماس) از کاربر در اختیار شما قرارداده شد، تعهد می نمایید که هم چنان در چارچوب ارتباطی باوکیل از آن اطلاعات به عنوان امانت استفاده نمایید. در صورت نقض تعهدات ذکر شده، باوکیل مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری این موضوع می باشد.
 6. متعهد به حفظ اسرار و محرمانگی اطلاعات کاربران به شکل مستقیم و یا باواسطه و یا از طریق باوکیل می باشید. در صورت افشای اطلاعات و اسرار کاربران از جانب مشاور یا در صورت در اختیار گذاشتن این اسرار با اشخاص دیگر، موظف به جبران خسارت وارد شده در قبال شخص زیان دیده می باشید و با شما مطابق با ماده قانونی 648 قانون مجازات اسلامی برخورد خواهد شد.
 7. به عنوان مشاور هیچ اقدامی در جهت دستکاری یکپارچگی امتیازدهی و بازخورد نویسی انجام نخواهید داد.
 8. جهت ارائه خدمات تخصصی کارآمد همیشه اطلاعات خود را به روز و منطبق با اخرین استانداردهای حوزه حقوق نگه می دارید.
 9. از طریق سایت یا در هنگام ارائه خدمت حقوقی مورد نظر رفتاری که خلاف شان حرفه ای وکالت، آزاردهنده، توهین آمیز، تهدیدآمیز، افتراآمیز، نژادپرستانه، مضر، غیر مجاز یا مخالف قوانین جمهوری اسلامی ایران است و نیز موجب عدم رعایت قوانین فضای مجازی و مقررات جرایم رایانه ای و قوانین الکترونیک می باشد انجام نخواهید داد.
 10. شما به عنوان مشاور متعهد می شوید که با مسئولیت خود هر عملی را انجام می دهید.
 11. تمامی خدمات حقوقی به کاربران را تنها با ثبت و هماهنگی از طریق بستر باوکیل ارائه می نمایید. در صورت مشاهده و نقض این تعهد از جانب مشاور، مانند اعلام یا دریافت شماره تماس، قبول و تنظیم قرارداد وکالت با کاربران، برقراری ارتباط خارج از چارچوب تعریف شده وبسایت، اعلام شماره حساب و مواردی از این دست، باوکیل مجاز است تا حساب کاربری شما را بدون هماهنگی قبلی غیرفعال یا مسدود نماید. لازم به ذکر است که باوکیل موسسه حقوقی نمی باشد و صرفا یک بستر میزبانی ارائه و مدیریت خدمات مشاوره حقوقی است و هیچ گونه مسئولیت و تعهدی و نیز پرداخت ضرر و زیان ناشی از عدم رعایت موارد ذکر شده را نسبت به طرفین ندارد.
 • شما به عنوان مشاور نخواهید توانست:
 1. از سایت به نحوی استفاده کنید که منجر به آسیب رساندن به آن شود همچنین آن را از کار بیاندازد، بار بیش از حد ایجاد نماید و یا در استفاده و یا احساس مثبت دیگران از سایت تداخل ایجاد کند.
 2. تلاش برای دسترسی غیرمجاز به سایر حساب‌های مشاوران یا کاربران ، سیستم‌های کامپیوتری یا شبکه‌های مرتبط با سایت، مهندسی معکوس یا به دست آوردن یا تلاش برای به دست آوردن مطالب یا اطلاعات از طریق هر روشی که عمداً از طریق سایت در دسترس نیست یا ارائه نشده است.
 3. از وبسایت و خدمات ما، مانند خدمات تلفنی، خدمات چت ( متنی )، خدمات ویدیویی و غیره برای هرگونه فعالیت خلاف شان حرفه ای وکالت، متقلبانه، آزاردهنده یا توهین آمیز، غیرمجاز یا غیرقانونی استفاده نمایید. در صورت مشاهده هرگونه رفتار ناپسند یا خلاف قانون، بی شک قابل تحمل نخواهد بود و منجر به غیر فعال یا مسدود شدن حساب کاربری شما خواهد شد.
 4. در هیچ فعالیتی که عملکرد صحیح وبسایت را مختل نماید شرکت نخواهید کرد. هم چنین شما با دسترسی و استفاده از خدمات وبسایت ما موافقت می نمایید که هویت شخص دیگری را جعل ننموده یا مطالبی که حاوی ویروس ها و سایر روال های برنامه نویسی یا موتورهایی که قصد آسیب رساندن، تداخل یا رهگیری هر سیستم داده یا جمع آوری اطلاعات را دارند، را ارسال ننمایید.
 5. متعهد می شوید مالکیت معنوی یا حقوقی باوکیل یا هرشخص دیگری را نقض نخواهید نمود. هم چنین به واسطه استفاده از بستر میزبانی باوکیل جهت ارائه خدمات حقوقی خود نمی توانید هیچگونه ارتباطی هم چون استخدام، مشارکت، پیمانکاری را در رابطه باوکیل ادعا نمایید.
 6. شما نمی توانید تلاش کنید تا دسترسی غیرمجاز به وبسایت داشته باشید، یا به دیگران در انجام چنین تلاش هایی کمک کنید یا به قصد تبلیغ و برندینگ از آن استفاده نمایید و یا دستورالعمل ها، نرم افزارها یا ابزارهایی را برای این منظور ارائه کنید. در صورت تلاش برای انجام این اعمال، حساب کاربری شما مسدود و در صورت لزوم در چارچوب قانون با شما برخورد خواهد شد.
 7. شما نمی توانید از هیچ دستگاه هوشمند، برنامه، الگوریتم یا روش یا هر فرآیند دستی مشابه یا معادلی برای دسترسی، تبلیغ خلاف شان وکیل یا قوانین و مقررات جاری کشور و یا خلاف آیین نامه ها و تعهدات وکلا، برندینگ یا به دست آوردن، کپی ، بررسی، آزمایش یا نظارت بر هر بخشی از وب سایت یا هر محتوایی استفاده کنید.
 • ما رویدادهای این چنینی را بررسی می نماییم و اگر معتقد شویم که چنین فعالیت‌هایی رخ داده یا در حال وقوع است، این حق را برای خود محفوظ می داریم تا حساب کاربری شما را غیرفعال یا مسدود نماییم و بی شک باوکیل مجاز به پیگیری حقوقی و کیفری موضوعات مربوطه می باشد و با مقامات مجری قانون برای پیگرد هر گونه نقض قانون، همکاری خواهد نمود.

خدمات و اطلاعات موجود در سایت تنها برای مقاصد و مشاوره حقوقی ارائه شده است و هیچ کاربرد دیگری در زمینه مالی، پزشکی یا هر نوع مشاوره حرفه ای دیگر ندارد و به منزله نقض قوانین باوکیل می باشد و در صورت مشاهده این دست موارد و نیز ارائه خدمات و اطلاعات غیرقانونی موجب غیرفعال شدن یا مسدود شدن حساب کاربری شما بدون هماهنگی خواهد شد.

برای آگاهی بیشتر و پاسخ به سوالات خود لطفا صفحه در باوکیل چگونه مشاوره دریافت کنیم را مشاهده نمایید.

شما به عنوان مشاور موافقت می نماید که:

 1. انجام خدمات حقوقی از زمان ثبت درخواست، در حال انتظار انجام تا تغییر آن به وضعیت در حال انجام مستلزم بررسی جامع توسط شما به عنوان مشاور و اطمینان کامل بر قابل اجرا و انجام بودن راهکار تخصصی و روش پیشنهادی در راستای خواسته کاربر در مدت زمان تعیین شده و هزینه آن می باشد. لازم به ذکر است تمام مراحل انجام سفارشات خدمات حقوقی از طریق بستر باوکیل انجام می پذیرد و در صورت تخلف از این امر و مشاهده آن، در صورت نقض تعهد از جانب مشاور و مشاهده آن، باوکیل مجاز است تا ضمن جریمه مشاور به صلاحدید خود و جبران خسارت وارده، حساب کاربری شما را بدون هماهنگی قبلی غیرفعال یا مسدود نماید.
 • پذیرش هرگونه مسئولیت و تعهد خارج از بستر میزبانی باوکیل، تنها بر عهده مشاور و کاربر می باشد.
 • زمان های حضور در باوکیل را جهت ارائه خدمات خود به صورت هفتگی اعلام نمایید و در زمان مقرر در دسترس بوده و حضور داشته باشید.
 • عدم پاسخگویی و لغو سفارشات به عنوان امتیاز منفی تلقی خواهد شد و در صورت تکرار بیش از 2 بار در یک ماه منجر به غیر فعال سازی حساب کاربری و یا مسدود شدن آن خواهد شد.
 • در روند ارائه خدمت، مراحل از طریق دریافت اعلان در حساب کاربری یا دریافت پیامک و یا در صورت تشخیص باوکیل از طریق تماس پشتیبان به شما اطلاع رسانی خواهد شد.
 1. خدمت قبول و تنظیم قرارداد وکالت از طریق بستر باوکیل ارائه نمی شود. بنابراین در صورت ارائه این خدمت از سمت وکیل هرگونه تعهد و مسئولیتی از این بابت تنها بر عهده شخص وکیل و کاربر می باشد. باوکیل از طریق بستر میزبانی شده خود، تنها با ایجاد پل ارتباطی میان کاربر و وکیل جهت آشنایی، هماهنگی و تسهیل شرایط قبول پرونده وکالت و ارائه تخفیفات ویژه، کاربر را در جهت دریافت خدمات حقوقی اقتصادی و به صرفه همراهی می نماید. در صورت مشاهده موردی خارج از این چارچوب و نقض این تعهد از جانب وکیل، باوکیل مجاز است تا حساب کاربری شما را بدون هماهنگی غیرفعال یا مسدود نماید.
 2. دریافت تأییدیه الکترونیکی یا سایر درخواست های سفارش به معنای پذیرش قطعی سفارش نیست و همچنین به منزله تأیید پیشنهاد ما برای ارائه خدمت از جانب شما نمی باشد. باوکیل در هر زمان پس از دریافت سفارش از جانب کاربر این حق را برای خود محفوظ می دارد که پس از بررسی و یا لغو سفارش پیش از موعد از جانب کاربر، درخواست ارائه خدمت به شما را لغو نماید.
 3. در طی فرایند دریافت خدمات به دلیل رعایت محرمانگی و دریافت خدماتی ایمن و با کیفیت، هیچ یک از اطلاعات ارتباطی خود از جمله شماره های تماس، شناسه شبکه های اجتماعی، پیام رسان، و یا هر گونه راه ارتباطی دیگر خود، جز آنچه باوکیل به عنوان راه ارتباطی برای دریافت خدمات ارائه داده است را افشا ننمایید. ارائه اینگونه اطلاعات به منزله نقض قوانین باوکیل می باشد و در صورت مشاهده موجب غیرفعال یا مسدود شدن حساب کاربری بدون هماهنگی شما خواهد شد. هم چنین لطفا در صورت مشاهده، گروه پشتیبانی باوکیل را در اسرع وقت مطلع نمایید.
 4. باوکیل به منظور تجزیه و تحلیل، توسعه و بهبود خدمات وبسایت، جلسات مشاوره را ضبط و نظارت خواهد کرد. با استفاده از خدمات تلفن، چت ( متنی ) ، ویدیو و پیام‌رسانی ما، رضایت می‌دهید که محتوای این ارتباطات برای محافظت و تضمین کیفیت مشاوره شما به ‌صورت خصوصی ضبط و یا ذخیره شود.
 5. کاربر می تواند با ثبت ستاره جهت رتبه بندی یا نوشتن بازخورد و نیز نماد تایید یا عدم تایید در بازخوردهای به اشتراک گذاشته شده، نظر خود را در رابطه با مشاورانی که از آنها مشاوره دریافت نموده است، ارائه دهد. چنین رتبه بندی ها و بازخورد نویسی هایی برای مشاهده در سایت در دسترس خواهد بود.
 • افزایش امتیاز ( ستاره )، موجب بالا رفتن آمار بازدید نمایه شما توسط کاربران خواهد شد.
 • افزایش امتیاز و رتبه بندی موجبات واجد شرایط بودن به عنوان مشاور برتر را برای شما فراهم می نماید.

  جهت آگاهی بیشتر لطفا صفحه رهنمودهای بررسی و بازخورد نویسی را مطالعه نمایید.

 1. در وبسایت باوکیل وظیفه اعلانات، نمایش پیام های مهم به کاربر و مشاور، صرفه جویی در زمان، اطلاع رسانی و ایجاد پل ارتباطی مابین مشاور و باوکیل است. این پیام ها از طریق اعلان حساب کاربری، پیامک، ایمیل یا تماس پشتیبان اتفاق می افتد. بسته به موضوع مورد نظر باوکیل این حق را برای خود محفوظ می دارد که راه دریافت اعلان به مشاور را به تشخیص خود انتخاب و پیام مورد نظر را ارسال نماید.

اما این امر وظیفه شماست که اعلان های ارسالی را مطالعه نمایید تا از تغییرات آن باخبر شوید. هم چنین ما هیچ گونه مسئولیت و تعهدی در قبال عدم دریافت اعلان کاربر که به موجب اختلال در سیستم اینترنت یا مخابرات کشور صورت پذیرفته شده باشد را نداریم.

 1. در تالار گفتگو می توانید با بیان راهکار حقوقی مورد نظر، پاسخ کاربر را به صورت رایگان طی مدت 48 ساعت پس از ثبت پرسش ارائه دهید. به موجب پاسخ به پرسش های ثبت شده کاربران و مشارکت فعال در صفحه تالار گفتگو، امکان بازدید نمایه خود را توسط کاربران افزایش داده و موجبات واجد شرایط بودن به عنوان مشاور برتر را برای شما فراهم می نماید.
 • در صورتی که ایده پاسخ به پرسش مطرح شده میتواند در قالب مقاله منتشر شود ، باوکیل از انتشار آن پس از بررسی به صورت رایگان استقبال می نماید. لطفا مقاله مورد نظر خود را جهت بررسی با گروه پشتیبانی در میان بگذارید.

جهت آگاهی بیشتر لطفا صفحه تالار گفتگو را مطالعه نمایید.

در هر گونه مشاوره متنی و نیز ارائه راهکار در صفحه تالار گفتگو موافقت می نماید که:

 1. در پاسخ به پرسش کاربر ملزم به پاسخگویی کامل حقوقی و ارائه راهکار قانونی و توضیحات کافی می باشید و پاسخ تک جمله ای یا کمتر از دو خط مورد پذیرش نمی باشد.
 2. در پاسخ به پرسش کاربر به یک سوال حقوقی مشخص، پاسخی شفاف و به دور از ابهام دهید و از ارائه چندین پاسخ به یک پرسش خودداری نمایید مگر آنکه به ابعاد مختلف حل مساله کمک نماید.
 3. ثبت هر مشاوره متنی از جانب کاربر تنها به منظور حل یک موضوع و مساله حقوقی مشخص می باشد و در صورت طرح چند موضوع متفاوت نیاز به ثبت سفارش خدمت حقوقی جدید در موضوع مربوطه می باشد.
 4. در صورت ابهام در موضوع مورد پرسش از کاربر بخواهید تا آن را با شفافیت بیشتری مطرح نماید.
 5. در پاسخ به پرسش کاربر از پاسخ های تکراری، پاسخ دیگر مشاوران، کپی برداری و متون آماده، تبلیغات، اعلام قیمت، راه های ارتباطی و مواردی از این دست پرهیز نمایید. شما تنها موظف به ارائه راهکار حقوقی خود هستید و در صورت مشاهده تخلف پس از بررسی در ابتدا با تذکر رسمی از جانب باوکیل، خواستار تغییر در روند ارائه خدمات شما خواهیم بود و در صورت تکرار با غیرفعال کردن حساب کاربری یا مسدود نمودن آن بدون هماهنگی تصمیم مقتضی از سمت باوکیل اتخاذ خواهد شد.
 6. در صورت مشاهده و تشخیص پرسشی خارج از حیطه حقوقی از جانب کاربر، لطفا مراتب را جهت بررسی اعلام نمایید.

شما به عنوان مشاور موافقت می نماید که:

 • هزینه خدمات
 1. باوکیل بخشی از خدمات خود را به صورت رایگان در دسترس بازدید کنندگان قرار می دهد. خدمات در دسترس و رایگان حقوقی سایت شامل محاسبات آنلاین حقوقی رایگان ( در صورت نیاز به محاسبه دقیق و سفارشی پس از تعیین قیمت مشمول هزینه می باشد )، تالار گفتگو جهت پاسخگویی به سوالات و ارائه راهکار حقوقی به کاربران، نصب و استفاده از ابزارک باوکیل و نیز بخش وبلاگ و مفاهیم حقوقی سایت در دسترس عموم افراد قرار دارد و جهت استفاده از آنها متحمل هیچ هزینه‌ای نخواهند بود.
 2. قیمت گذاری در قبال سفارش تمامی خدمات حقوقی، توسط مشاور( وکیل/ کارشناس حقوقی) بر اساس میزان تخصص، سابقه و نوع خدمت حقوقی، مدت زمان حدودی انجام خدمت، شرایط انجام و تغییرات اعلام شده در فرایند خدمت و مواردی از این دست تعیین، محاسبه و اعلام می شود. بنابراین مبالغ تنها به تشخیص و بر اساس معیارهای مورد نظر مشاور تعیین و اعمال می شود و باوکیل در قیمت گذاری خدمات مشاوره و حقوقی هیچ گونه دخل و تصرفی و مسئولیتی نخواهد داشت.
 3. قیمت گذاری خدمات حقوقی ارائه شده توسط مشاور و تمامی تعاملات مالی فی مابین مشاور و کاربر را تنها با ثبت و هماهنگی از طریق بستر باوکیل ارائه می نمایید. چنانچه کاربر خواستار سفارش خدمات مشاوره و حقوقی دیگری به شما می باشد، به کاربر اعلام نمایید از طریق بستر باوکیل ثبت سفارش جدید نموده و هزینه خدمت مورد نظر را از طریق بستر باوکیل پرداخت نماید، در صورت نقض تعهد از جانب مشاور و مشاهده آن، باوکیل مجاز است تا ضمن جریمه مشاور به صلاحدید خود و جبران خسارت وارده، حساب کاربری شما را بدون هماهنگی قبلی غیرفعال یا مسدود نماید.
 4. باوکیل به عنوان بستر میزبان، تنها بر تعیین حدود مبالغ ارائه شده توسط مشاورین جهت رعایت عرف و مصوبه های تعیین شده کانون وکلا و مرکز مشاوران قوه قضاییه برای برخورداری آسان کاربر از خدمات با کیفیت نظارت دارد اما این امر برای باوکیل هیچگونه مسئولیتی در جهت درج بهترین یا کمترین قیمت ایجاد نمی نماید.
 • خدمات مشاوره شما در قالب بسته های زمانی – مالی مشخص شده اند و پس از اتمام بسته، خدمت حقوقی به پایان می رسد.
 1. به موجب ماده 10 قانون مدنی پس از تعیین، ارائه و اعلام مبلغ توسط مشاور، ایجاب محسوب می گردد و کاربر با انتخاب یا رد اختیاری، آن توافق میان کاربر و مشاور جاری و نافذ است.
 • پایان یافتن خدمت

پس از اتمام خدمت ارائه شده توسط شما (مشاور) و طی کردن بازه زمانی رضایت پرداخت و کسر کارمزد باوکیل، اعتبار خدمت انجام شده به کیف پول حساب کاربری شما پرداخت خواهد شد.

 • ضمانت رضایت پرداخت کاربر

بازه زمانی اعلام رضایت پرداخت کاربر:

 • خدمات مشاوره: پس از یک روز کاری
 • خدمات حقوقی: پس از چهار روز کاری
 • باوکیل در هر زمان، در صورت مشاهده و تشخیص ارائه خدمات بی کیفیت از جانب شما پس از بازه تعیین شده، این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت پرداخت، اعتبار هزینه خدمت ارائه شده را از کیف پول حساب کاربری شما کسر نموده و در صورت تسویه حساب، شما را ملزم به بازپرداخت آن نماید و مجاز است به صلاحدید در صورت عدم همکاری حساب کاربری شما را بدون هماهنگی قبلی غیرفعال یا مسدود نماید.
 • کارمزد
 1. شما به عنوان مشاور جهت فعالیت و استفاده از وبسایت به منظور ارائه تمامی خدمات حقوقی از جانب خود ( وکیل / کارشناس حقوقی ) که به واسطه بستر میزبانی خدمات حقوقی با کیفیت باوکیل فراهم شده است، متعهد به پرداخت هزینه کارمزد 35 درصد می باشید. کارمزد تعیین شده از جانب باوکیل برای هربار سفارش خدمت حقوقی مجزا پس از پایان یافتن خدمت اعمال می شود و پس از کسر کارمزد ابتدا به کیف پول حساب کاربری شما منتقل و هر پانزده روز کاری به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.

کارمزد خدمات سایت شامل:

بستر میزبانی مدیریت و ارائه خدمات حقوقی با کیفیت، نظارت و نگهداری و تامین امنیت اطلاعات، تبلیغات و بازاریابی، خدمات سئو وبسایت، پشتیبانی فنی وبسایت توسط گروه متخصص، درگاه بانکی، گروه پشتیبانی پیگیر و دلسوز،  گروه اداری باوکیل و سایر هزینه های جاری بخش های مرتبط دریافت می باشد.

 1. در صورت تغییر در میزان کارمزد تعیین شده از جانب باوکیل، از طریق دریافت اعلان در صفحه کاربری یا ارسال پیامک و یا ایمیل آن را با شما به اشتراک می گذاریم اما این امر وظیفه شماست که آن را مطالعه نمایید تا از تغییرات آن باخبر شوید. هرگونه تغییر از تاریخ انتشار ترتیب اثر داده می‌شود.لازم به ذکر است که ادامه فعالیت شما به معنای پذیرش و موافقت با این تغییرات است.
 2. در صورت ارجاع مستقیم سفارش از جانب باوکیل کارمزد کسر شده حداکثر 50 درصد و به تشخیص باوکیل متغییر می باشد.
 3. کارمزد تمامی خدمات حقوقی ارائه شده که به موجب استفاده از بستر میزبانی خدمات ما برای شما فراهم شده است را پرداخت می نماید. در صورت مشاهده و نقض تعهد از جانب مشاور، مانند عدم پرداخت کارمزد یا تلاش جهت عدم شفاف سازی کارمزد یا مواردی از این دست، باوکیل مجاز است تا حساب کاربری شما را بدون هماهنگی قبلی غیرفعال یا مسدود نماید و بدین واسطه حق هرگونه اعتراض در مراجع قضایی را از خود سلب و ساقط نموده و همچنین پیگیری حقوقی و کیفری این موضوع را برای باوکیل محفوظ می دارید.
 4. در صورت تشخیص تخلف مشاور ( وکیل / کارشناس حقوقی ) نسبت به عدم پرداخت کارمزد و غیر فعال سازی حساب کاربری، جهت رفع محدودیت اعمال شده به تشخیص و در صورت تمایل باوکیل، شروع فعالیت مجدد مشاور در وبسایت، مشروط به پرداخت اصل کارمزد پرداخت نشده همراه با جریمه 4 برابری آن کارمزد توسط مشاور می باشد.
 • مالیات

شما به عنوان مشاور ( وکیل / کارشناس حقوقی ) تماما مسئول و عهده دار پرداخت مالیات و هزینه های مشابه وارده ( همچون مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر حقوق، در صورت موضوعیت و نافذ بودن ) که به واسطه فعالیت و ارائه خدمات حقوقی در بستر میزبانی باوکیل است، می باشید.

 • عامل پرداخت

بانک، موسسه مالی اعتباری یا درگاه پرداختی که از آن برای پرداخت بها، در ازای دریافت خدمات درخواست شده مورد استفاده قرار می گیرد.

 • خرید خدمت

هر گونه پرداخت بها از طریق عامل پرداخت در قبال خدمات ارائه شده توسط مشاور از طریق بستر میزبانی باوکیل می باشد.

 1. تمام تراکنش ها توسط عامل پرداخت انجام می شود. اطلاعات حساب یا کارت بانکی که در زمان پرداخت وارد می نمایید، در درگاه بانکی وارد می‌شوند و به هیچ‌ عنوان در باوکیل دریافت و ذخیره نخواهند شد و از طریق درگاه بانکی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
 2. تنها مورد قابل ثبت در باوکیل درج شماره حساب شخصی شما، هنگام ثبت اطلاعات حساب کاربری، جهت دریافت حق الزحمه در قبال تمامی خدمات حقوقی قابل ارائه شما پس از کسر کارمزد می باشد.
 • لازم به ذکر است شماره حساب ثبت شده در اطلاعات حساب کاربری، باید بر اساس هویت شخصی و حساب شخصی شما باشد.
 • روش پرداخت
 1. روش پرداخت بهای خدمات حقوقی ارائه شده توسط مشاور از طریق درگاه بانکی صورت می گیرد. ما هیچ فرم پرداخت دیگری را نمی پذیریم. اما اگر ما هر نوع پرداخت دیگری را پیشنهاد کنیم یا بپذیریم، بدین معنی می باشد که با تمام محدودیت‌ها، شرایط و ضوابط مرتبط با این نوع پرداخت موافقت می‌نمایید و شرایط و ضوابط آن را مطالعه و با آن موافقت نموده اید.
 2. باوکیل مسئول پرداخت هر گونه مبلغ غیرمجازی که مابین شما و شخص ثالث صورت گرفته نمی باشد. شما موافقت می‌کنید که تعیین و اعلام هزینه‌های مربوط به خدمات حقوقی ارائه شده توسط خود را براساس انتخاب مدت زمان مشاوره یا پس از بررسی ارزش گذاری خدمت حقوقی مورد نظر اعلام نمایید.
 3. باوکیل تنها عامل تعیین کننده روش های پرداخت در قبال ارائه خدمات حقوقی مشاور بر بستر میزبانی وبسایت خواهد بود و هیچ مسئولیتی در مورد ارتباط و روش های دیگر پرداخت از جانب کاربر به مشاور در قبال بهای ارائه خدمات حقوقی و یا قبول پرونده وکالت نخواهد داشت و در صورت مشاهده نقض تعهد، باوکیل مجاز است تا حساب کاربری شما را بدون هماهنگی قبلی غیرفعال یا مسدود نماید.
 • تغییرات در قیمت ها یا روش پرداخت

باوکیل این حق را برای خود محفوظ می دارد که در هر زمان، با تغییر سیاست در  مدیریت و حفظ و نگهداری بستر میزبانی خود، میزان کارمزد تعیین شده و روش های پرداخت خود را تغییر دهد، که بلافاصله پس از تغییر از طریق دریافت اعلان در صفحه کاربری آن را با شما به اشتراک می گذارد اما این امر وظیفه شماست که آن را مطالعه نمایید تا از تغییرات آن باخبر شوید. هرگونه تغییر از تاریخ انتشار ترتیب اثر داده می‌شود. لازم به ذکر است که ادامه فعالیت شما به معنای پذیرش و موافقت با این تغییرات است.

 • شرایط لغو خدمت شامل :
 1. لغو خدمت تنها 2 بار در ماه امکان پذیر است. باوکیل این حق را برای خود محفوظ می دارد در صورت عدم پاسخگویی و لغو خدمت بیش از این تعداد، به صلاحدید خود حساب کاربری شما را بدون هماهنگی قبلی غیرفعال یا مسدود نماید.
 2. در صورت عدم امکان یا تمایل شما به ارائه خدمت ثبت شده ( مشاوره تلفنی، مشاوره متنی، مشاوره حضوری ) در وضعیت در انتظار انجام خدمت، با توجه به برنامه حضور، مراتب را جهت لغو خدمت و هماهنگی پشتیبان با کاربر اعلام نمایید.
 • در صورت عدم امکان حضور شما در مشاوره حضوری حداکثر 24 ساعت و حداقل 2 ساعت پیش از ساعت ثبت شده جلسه حضوری، مراتب را جهت لغو خدمت و هماهنگی با کاربر به پشتیبان اعلام نمایید.
 • در صورت لغو خدمت مشاوره حضوری از جانب کاربر و اعلام آن در بازه زمانی کمتر از 2 ساعت باقی مانده به جلسه یا عدم حضور در محل جلسه در ساعت ثبت شده، جلسه مشاوره پایان یافته محسوب خواهد شد.
 1. به دلیل عدم برقراری تماس از جانب شما پس از شروع مشاوره و پیگیری شما از طریق پشتیبان ( مشاوره تلفنی، مشاوره متنی ) در وضعیت در حال انجام، خدمت لغو شده محسوب می گردد و در صورت تمایل کاربر به دریافت خدمت از جانب شما، در زمان حضور شما مجددا مشاوره برنامه ریزی خواهد شد.
 • در صورت قطع ارتباط مشاوره ثبت شده ( مشاوره تلفنی، مشاوره متنی ) از شروع زمان مشاوره تا ده دقیقه آغازین آن، کاربر می تواند با لمس دکمه تماس یا چت مجددا با شما تماس برقرار نماید.
 • در صورت قطع ارتباط در طول مشاوره ( مشاوره تلفنی، مشاوره متنی ) و تمایل کاربر به ادامه مکالمه، پس از تماس کاربر با پشتیبان مدت زمان باقی مانده خدمت جهت ارتباط مجدد در زمان حضور شما به کاربر بازگردانده می شود.
 1. در صورت قطع ارتباط در طول مشاوره ( مشاوره تلفنی، مشاوره متنی ) در وضعیت در حال انجام خدمت و تمایل به عدم مشاوره یا عدم پیگیری از جانب کاربر با گروه پشتیبان، پس از کسر 35 درصد کارمزد باوکیل، خدمت مورد نظر پایان یافته تلقی خواهد شد و اعتبار بسته پس از 24 ساعت به کیف پول حساب کاربری شما پرداخت خواهد شد.
 1. در صورت عدم رضایت کاربر نسبت به کیفیت مشاوره دریافت شده ( مشاوره تلفنی، مشاوره متنی ) شرایط لغو خدمت به شرح زیر انجام می پذیرد:
 • در صورت عدم رضایت، از شروع زمان مشاوره تا 5 دقیقه آغازین آن، امکان لغو خدمت با قطع تماس یا مکالمه از جانب کاربر میسر می باشد و پس از بررسی و تایید گروه پشتیبانی، خدمت مورد نظر لغو شده محسوب می گردد.

لازم به ذکر است در صورت عدم تایید گروه پشتیبانی، خدمت مورد نظر پایان یافته تلقی خواهد شد.

 • در صورت عدم رضایت کاربر پس از اتمام بسته خریداری شده، امکان لغو خدمت برای کاربر میسر می باشد و پس از بررسی و تایید گروه پشتیبانی، خدمت مورد نظر لغو شده محسوب می گردد.

لازم به ذکر است در صورت عدم تایید گروه پشتیبانی خدمت مورد نظر پایان یافته تلقی خواهد شد.

به یاد داشته باشید کاربر می تواند:

 • درخواست عدم رضایت کیفیت مشاوره در بازه زمانی 4 ساعت پس از پایان خدمت مشاوره دریافت شده ( مشاوره تلفنی، مشاوره متنی ) را، با ارسال تیکت یا تماس با گروه پشتیبانی اعلام نماید و پس از بررسی گروه پشتیبانی در بازه زمانی 2 تا 24 ساعت، نسبت به درخواست کاربر رسیدگی شود.
 • جهت آگاهی بیشتر لطفا بخش رسیدگی به نارضایتی و شکایات را مطالعه نمایید.
 1. در صورت عدم امکان انجام خدمات حقوقی شامل متون و تنظیم اوراق قضایی، بررسی، پیشنهاد طرح و ارزیابی پرونده و غیره پس از ثبت و در وضعیت در حال انجام خدمت، مراتب را جهت لغو خدمت و هماهنگی پشتیبان با کاربر اعلام نمایید.
 1. در صورت عدم برنامه ریزی صحیح مشاور بر انجام خدمت ارائه شده به کاربر، ضرر و زیان و مسئولیت آن تنها متوجه شخص مشاور می باشد و باوکیل هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.

جهت آگاهی بیشتر لطفا بخش رسیدگی به نارضایتی و شکایات را مطالعه نمایید.

 • منظور از استرداد اعتبار از کیف پول حساب کاربری، برداشت اعتبار بسته خدمت ارائه شده مورد نظر از کیف پول حساب کاربری شما می باشد.

نحوه ارسال درخواست

در صورت درخواست لغو خدمت (عدم ارائه خدمت)، لطفاً تماس بگیرید یا وارد حساب کاربری باوکیل خود شوید و با ارسال تیکت به گروه پشتیبانی درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین شما می‌توانید از طریق ارسال ایمیل به آدرس support@bavakil.com نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنید. درخواست شما در کمتر از یک روز کاری، مورد بررسی توسط گروه پشتیبانی، قرار خواهد گرفت و در صورت تایید لغو خدمت انجام خواهد شد.

 • در صورت بروز و تشخیص سوء استفاده مشاور از سیاست ضمانت رضایت پرداخت کاربر و لغو خدمت، باوکیل این حق را برای خود محفوظ می دارد که حساب کاربری شما را بدون هماهنگی قبلی غیرفعال یا مسدود نماید و اعتبار کیف پول حساب کاربری شما را به عنوان جریمه برداشت نماید.
 1. پرداخت تسویه حساب دوره ای باوکیل، بر اساس مجموع اعتبار کیف پول حساب کاربری پس از کسر کارمزد باوکیل شامل بسته های خدمات مشاوره و خدمات حقوقی ارائه شده توسط مشاور پس از پایان یافتن خدمت، هر 15 روز کاری یک بار به صورت حواله پایا انجام می شود.
 • لازم به ذکر است که تنها وجوهی تسویه حساب خواهد شد که تا موعد مقرر، بازه زمانی اعلام رضایت پرداخت کاربر را طی کرده و پایان یافته تلقی شوند، بنابراین مبالغ بسته های خدمت در وضعیت در انتظار انجام و در حال انجام مشمول تسویه حساب نخواهد شد.
 1. درخواست تسویه حساب فوری خارج از زمان تعیین شده، امکان پذیر نمی باشد و در موارد خاص و در صورت موافقت باوکیل، پرداخت تنها در روزهای کاری قابل انجام می باشد.
 2. در صورت غیرفعال یا مسدود بودن حساب کاربری، لازم است ابتدا نسبت به رفع آن با توجه به صلاحدید باوکیل اقدام نموده و پس از آن امکان تسویه حساب مقدور می باشد.
 3. باوکیل این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت رخ دادن اختلالات سیستمی یا غیر سیستمی، قطعی اینترنت و مشکلاتی که منجر به عدم جابه جایی مالی از طریق بانک ها و سرویس های ارائه دهنده خدمات مالی ) عامل پرداخت که خارج از کنترل باوکیل است ) و یا موارد خاص دیگر که خارج از تعهدات باوکیل می باشد و منجر به تاخیر در پرداخت تسویه حساب مشاور است را از خود سلب مسئولیت می نماید و آن را از طریق دریافت اعلان در صفحه کاربری یا ارسال پیامک یا ایمیل و در شرایط خاص از طریق تماس با شما به اشتراک می گذارد.
 • اگر برای اولین بار به عنوان مشاور از بستر میزبانی خدمات حقوقی باوکیل بهرمند شده اید و کمتر از یک هفته کاری پس از ارائه خدمات خود درخواست قطع همکاری و غیرفعال سازی حساب کاربری یا مسدود نمودن آن را دارید ما با کمال میل درخواست تسویه حساب شما را صادر خواهیم کرد. پس از دریافت درخواست تسویه حساب زودتر از موعد مقرر،پس از طی کردن بازه زمانی اعلام رضایت پرداخت کاربر، اعتبار کیف پول به کارت تعیین شده از جانب مشاور پرداخت خواهد شد. لطفاً توجه داشته باشید که باوکیل این حق را برای خود محفوظ می دارد که از استفاده مجدد شما از بستر میزبانی خود در آینده جلوگیری نماید.
 • ارسال درخواست تسویه حساب پیش از موعد

باوکیل این حق را برای خود محفوظ می دارد که هرگونه درخواستی را برای تسویه حساب پیش از موعد مقرر (برداشت از کیف پول جهت واریز به شماره حساب بانکی مشاور) رد نماید.

 • نحوه ارسال درخواست تسویه حساب پیش از موعد

در صورت درخواست تسویه حساب موجودی پیش از موعد مقرر، لطفاً وارد حساب کاربری باوکیل خود شوید و با ارسال تیکت به گروه پشتیبانی درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین شما می‌توانید از طریق ارسال ایمیل به آدرس support@bavakil.com نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنید. درخواست شما در کمتر از یک روز کاری مورد بررسی گروه پشتیبانی و گروه مالی قرار خواهد گرفت و در صورت تایید طی مدت 24 تا 48 ساعت کاری، اعتبار کیف پول حساب کاربری توسط گروه مالی به حساب بانکی شما واریز خواهد شد.

در حال حاضر کاربران با ثبت نام در وبسایت باوکیل به باشگاه مشتریان ما می پیوندند. باشگاه مشتریان ما همیشه فرصت هایی برای صرفه جویی در هزینه های حقوقی کاربران ایجاد می نماید. پیشنهادات ویژه ما راهی عالی برای دریافت کدهای تخفیف بیشتر و دریافت اعتبار هدیه در کیف پول کاربر و تشویق کاربران به دقایق مشاوره بیشتر با وکلا و کارشناسان مورد علاقه خود یا استفاده بیشتر از خدمات حقوقی مقرون به صرفه می باشد.

شما به عنوان مشاور موافقت می نماید که :

 1. در صورت تمایل، مشاور می تواند به صورت شخصی در زمان های مختلف با ارائه تخفیفات ویژه درهنگام تعیین مبلغ بسته های خدمات ارائه شده خود، کاربران را به استفاده از آن تشویق نموده و موجبات بازدید و دریافت سفارشات بیشتر را برای خود فراهم نماید.
 • باوکیل به صورت پیش فرض، هنگام نمایش در صفحه جستجوی وکلا و کارشناسان حقوقی ابتدا مشاورینی که تخفیفات ویژه ارائه می دهند را نمایش خواهد داد.
 1. باوکیل این حق را برای خود محفوظ میدارد با رعایت مصلحت مشاورین، جهت ارائه خدمات مقرون به صرفه به کاربر و سیاست های مد نظر مدیریتی خود، پیشنهادات ویژه ای در بازه های زمانی مختلف که شامل کدهای تخفیف یا اعتبار هدیه می باشد ارائه نماید.
 2. شرایط ارائه و تعلق یا عدم تعلق پیشنهادات ویژه به کاربر، مقدار تخفیف یا اعتبار، تعیین محدودیت، زمان و مهلت استفاده از آنها به تشخیص باوکیل تعیین می شود و در این زمینه مشاور حق هیچ گونه ادعا و اعتراضی نسبت به آنها را ندارد.
 3. باوکیل این حق را برای خود محفوظ می دارد که در صورت رخ دادن اختلالات سیستمی، غیر سیستمی و یا موارد خاص، امکان عدم فعال سازی و اجرایی نشدن و یا باطل شدن پیشنهادات ویژه ارائه شده، وجود خواهد داشت و آن را از طریق دریافت اعلان در صفحه کاربری یا ارسال پیامک و یا ایمیل و در شرایط خاص از طریق تماس با شما به اشتراک می گذارد.

وبسایت باوکیل در ایران مستقر و مدیریت می شود. از آنجایی که قوانین هر کشوری می تواند با قوانین جمهوری اسلامی ایران متفاوت باشد، مشاور اذعان می دارد که این توافقنامه تحت قوانین و صلاحیت انحصاری قوه قضایی جمهوری اسلامی ایران است. هم چنین با دسترسی، ثبت نام و ارائه خدمات در بستر میزبانی باوکیل، داوطلبانه اطلاعات شخصی خود را در اختیار باوکیل قرار داده و رضایت می‌دهید که داده‌های شما تحت شرایط سیاست حفظ حریم خصوصی ما پردازش و مدیریت شود.

 1. هیچ تعهد و مسئولیتی صریح یا ضمنی، از جمله هرگونه برداشت های ضمنی شما از توافقنامه و ضمانت ضمنی مبنی بر مناسب بودن بستر میزبانی خدمات حقوقی ارائه نمی دهد. باوکیل تضمین نمی کند که عملکردهای ارائه شده توسط ما الزامات مشاور را برآورده نماید یا به روش مورد نظر مشاورعمل نماید یا تضمین دهد سایت بدون خطا یا عاری از نفوذ غیرمجاز است و هیچگونه مسئولیت و تعهدی را در این موارد نمی پذیرد.
 2. باوکیل در قبال حقیقت، صحت، کامل بودن، ایمنی، به موقع بودن، کیفیت، مناسب بودن، قانونی بودن یا قابل اجرا بودن هر موردی که در طول استفاده از بستر میزبانی خدمات مشاوره یا به طور کلی از طریق خدمات حقوقی گفته یا نوشته شده است، هیچ مسئولیتی ندارد.هم چنین مشاور موافقت می نماید که باوکیل در قبال اعمال هیچ مشاور و کاربری مسئول نیست.
 3. باوکیل تحت هیچ شرایطی در قبال مشاور یا هر شخص دیگری مسئولیت و پرداخت ضرر و زیان در قبال خسارات خاص، اتفاقی، تبعی یا سایر آسیب‌های ناشی از استفاده از سایت، از جمله اتکای هر شخصی به اطلاعات به ‌دست‌ آمده از سایت، یا حتی انتقال ویروس و هک و نفوذ غیرمجاز نخواهد داشت. هم چنین هیچ گونه مسئولیتی در قبال حذف یا از دست دادن فایل ها یا ایمیل ها، از دست دادن داده ها یا اطلاعات از هر نوع، از دست دادن سود یا مسئولیت در قبال اشخاص ثالث، حتی اگر ناشی از رفتار یا سهل انگاری باوکیل باشد، ندارد.
 4. باوکیل تحت هیچ شرایطی در قبال کاربر، مشاور، موسسه حقوقی، عضو یا غیرعضو در مورد استفاده از بستر میزبانی مدیریت خدمات خود مسئولیتی نخواهد داشت. حداکثر مسئولیت ما در صورت وجود، بر خدماتی می باشد که به طور مستقیم بر آن نظارت میکنیم و نیز هزینه ای که در قبال ارائه خدمات به عنوان مشاور از باوکیل دریافت نموده اید.
 5. باوکیل و نه هیچ یک از مشاوران، مدیران، کارمندان، نمایندگان، ارائه دهندگان محتوای شخص ثالث، مجوز دهندگان حامی و یا موارد مشابه، تضمین نمی کنند که هیچ یک از خدمات ما بدون وقفه یا بدون خطا باشد و در صورت تعمیر و نگهداری یا بروز رسانی و یا ایجاد مشکل، ممکن است دسترسی افراد را به بستر میزبانی و خدمات خود برای مدت محدودی متوقف یا قطع نمایند و در این روند تمام تلاش خود را جهت رفع آن در کمترین زمان و ارائه خدمات با کیفیت خواهند نمود و در صورت امکان متعاقبا آن را، از طریق دریافت اعلان در صفحه کاربری خود یا ارسال پیامک یا ایمیل آن را با شما به اشتراک می گذاریم.
 6. باوکیل هیچ تعهدی در مورد نتایجی که ممکن است به موجب استفاده از وب سایت یا هر وب سایت دیگر ما که در آینده توسط باوکیل ایجاد شود، به دست آید و همچنین در مورد صحت، قابل اعتماد بودن یا به موقع بودن محتوای اطلاعاتی، خدمات یا کالاهای ارائه شده از طریق وبسایت نمی دهد.
 7. باوکیل به عنوان بستر میزبانی و مدیرت خدمات حقوقی می باشد و هیچ گونه مسئولیتی و پرداخت ضرر و زیان در قبال کاربر،مشاور، مشاوره وکلا و کارشناسان حقوقی، نظرات و راهنمایی ها و راه حل های پیشنهادی آنان و یا اقدامات زیان بار، اطلاعات ناقص، نادرست، تنظیم قرارداد وکالت مابین کاربر با وکیل و نیز محتوا منتشر شده در باوکیل به عهده شخص ناشر یا شیوه‌های حفظ حریم خصوصی کاربر و مشاور و موسسات ارائه دهنده ی خدمات حقوقی و سایر کسانی که در این وب سایت به ارائه خدمات مشغول اند و نیز وب ‌سایت‌های غیر از باوکیل که ممکن است باوکیل به آن‌ها پیوند داشته باشد، جز آنچه مشخص کرده است ندارد. هم چنین باوکیل تنها پل ارتباطی آشنایی شما جهت بستن قرارداد وکالت و همکاری با وکلا و کارشناسان حقوقی است و در این زمینه هیچ مسئولیت دیگری را نسبت به طرفین نمی پذیرد.

باوکیل در جهت ارائه خدمات باکیفیت و رضایت کاربر و مشاور، در صورت اعلام هرگونه نارضایتی به گروه پشتیبانی، ابتدا در راستای شفاف سازی، از طریق گروه پشتیبانی مساله مورد نظر را به رایگان بررسی و پس از آگاهی از صحت و سقم موضوع و پیگیری و رسیدگی به آن تا رسیدن به یک نتیجه نهایی به منظور پاسخگویی، میانجی گری و ایجاد صلح و سازش مابین کاربر و مشاور تمام تلاش خود را خواهد نمود و در غیر این صورت، در جهت حل مساله با دریافت حق‌الزحمه داوری به حل اختلاف مابین طرفین اقدام می نماید.

 • باوکیل هرگونه اعلام نارضایتی از جانب کاربر و مشاور را در کمتر از 48 ساعت، مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد داد و نتیجه آن را به گزارش کننده شکایت اعلام می نماید.

شما به عنوان مشاور موافقت می نماید که:

 1. در صورت نارضایتی کاربر یا مشاور به دلیل هرگونه اختلاف از خدمت ارائه شده توسط مشاور در بستر میزبانی باوکیل، پس از بررسی و تشخیص، تصمیم باوکیل بر چگونگی حل مساله پیش آمده فصل الخطاب محسوب می شود و قطعی و لازم الاجرا می باشد و حق هچگونه اعتراضی از سوی طرفین سلب خواهد شد و بدین واسطه امکان طرح هرگونه دعوی در مجامع قانونی از طرفین در آن موضوع ساقط می شود.
 2. مسئولیت عنوان شده در حل اختلاف تنها در شرایطی پا برجا می باشد که خدمت حقوقی ارائه شده توسط مشاور به کاربر با ثبت و هماهنگی از طریق بستر باوکیل انجام شده باشد. در صورت نقض این تعهد از جانب کاربر و مشاور، و دریافت خدمات خارج از چارچوب تعریف شده وبسایت، باوکیل هیچگونه پشتیبانی، تعهد و مسئولیتی در قبال اختلاف پیش آمده ندارد. همچنین در صورت مشاهده باوکیل مجاز است تا حساب کاربری شما را بدون هماهنگی قبلی غیرفعال یا مسدود نماید. لازم به ذکر است که باوکیل یک موسسه حقوقی نمی باشد و صرفا یک بستر میزبانی ارائه و مدیریت خدمات مشاوره حقوقی است و هیچ گونه مسئولیت و تعهدی نسبت به طرفین ندارد.
 3. در صورت نارضایتی کاربر به دلیل هرگونه اختلاف از خدمت ارائه شده توسط مشاور در بستر میزبانی باوکیل، ملزم است مساله مورد نظر را از طریق گروه پشتیبانی پیگیری نماید.
 4. در صورت نارضایتی کاربر نسبت به خدمت ارائه شده شما و پس از بررسی و تایید باوکیل، هزینه دریافتی آن خدمت از اعتبار کیف پول کسر خواهد شد و خدمت مورد نظر لغو شده محسوب می گردد.
 5. در خصوص خدمات مشاوره حقوقی، هنگامی مشاوره پایان یافته تلقی خواهد شد که کاربر رضایت خود را اعلام نماید یا طی یک روز کاری پیامی مبنی بر عدم رضایت از جانب کاربر دریافت نشود. در این خصوص در صورت عدم رضایت کاربر و بررسی و تشخیص باوکیل خدمت مورد نظر ارائه شده مشاور، لغو شده محسوب و به طور کامل از اعتبار کیف پول حساب کاربری مشاور کسر خواهد شد.
 • لطفا در پایان مشاوره حقوقی تلفنی از کاربر بخواهید پس از تماس رضایت خود را اعلام نماید و در مشاوره متنی رضایت خود را در پایان گفتگو بنویسد.
 1. در خصوص خدمات حقوقی مانند تنظیم متون و اوراق قضایی، خدمت مورد نظر پس از ارسال فایل هنگامی پایان یافته تلقی خواهد شد که کاربر رضایت خود را اعلام نماید یا طی 4 روز کاری پیامی مبنی بر عدم رضایت از جانب کاربر دریافت نشود. در این خصوص در صورت عدم رضایت کاربر و بررسی و تشخیص باوکیل، مشاور ملزم به رفع موضوع برخواهد آمد و پس از تشخیص باوکیل مورد پایان یافته تلقی خواهد شد و در صورت عدم رفع موضوع خدمت ارائه شده مشاور، خدمت مورد نظر لغو شده محسوب و از اعتبار کیف پول حساب کاربری مشاور کسر خواهد شد.
 • لطفا پس از ارسال فایل از کاربر بخواهید پس از بررسی، رضایت خود را اعلام نماید تا خدمت ارائه شده پایان یافته تلقی شود.
 • اطلاعات مربوط به خدمات حقوقی ارائه شده به کاربران را تا پایان یافتن خدمت و قطعی بودن آن و یا به منظور حل و فصل اختلافات احتمالی به مدت 6 ماه پس از ارائه خدمت حفظ و نگهداری نمایید.
 1. در صورت مشاهده مکرر عدم رضایت کاربران از خدمات مشاور، باوکیل مجاز است تا پس از بررسی و تشخیص صحت نقض تعهدات یا ارائه خدمات بی کیفیت و غیر حرفه ای از جانب مشاور، حساب کاربری شما را بدون هماهنگی قبلی غیرفعال یا مسدود نماید.
 2. وبسایت و بستر میزبانی مدیریت خدمات باوکیل در ایران مستقر و از قوانین حاکم بر جمهوری اسلامی ایران پیروی می نماید. بنابراین مشاور اذعان می دارد که این توافقنامه تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران اداره می شود و تحت صلاحیت انحصاری قوه قضایی جمهوری اسلامی ایران است.
 3. طبق این توافق باوکیل خود را در قبال تمامی اقدامات، ادعاها، هزینه ها (هزینه های قانونی)، ضررها، خسارات دادرسی، تعهدات یا مطالبات متحمل شده از جانب کاربر یا مشاور در رابطه با مسائل فی مابین خود یا در رابطه با ما، مبرا می نماید.
 4. اگر باوکیل ملزم به صدور دادرسی برای اجرای هر یک از حقوق خود یا دریافت هرگونه هزینه در قبال مشاور باشد، مشاور ملزم به پرداخت تمام هزینه های قانونی باوکیل در این موضوع می باشد.
 5. عدم اصرار باوکیل بر اجرای دقیق هر یک از مفاد این توافقنامه به عنوان چشم پوشی از آن یا هر ماده دیگری تلقی نخواهد شد.
 6. در صورتی که هر یک از مفاد این توافقنامه نامعتبر یا غیرقابل اجرا باشد، بقیه مفاد به قوت خود باقی خواهند ماند.

نحوه ارسال درخواست

در صورت درخواست رسیدگی به نارضایتی و شکایات، لطفاً وارد حساب کاربری باوکیل خود شوید و با ارسال تیکت به گروه پشتیبانی درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین شما می‌توانید از طریق ارسال ایمیل به آدرس support@bavakil.com نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنید. باوکیل هرگونه اعلام نارضایتی از جانب کاربر و مشاور را در کمتر از 48 ساعت، مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد داد و نتیجه آن را به گزارش کننده شکایت اعلام می نماید.

به صلاحدید باوکیل:

باوکیل مجاز است در هر زمان به صلاحدید خود حساب کاربری را به دلیل عدم موافقت یا نقض شرایط و ضوابط و به طور کل هر آنچه که به عنوان قوانین و دستورالعمل در وبسایت ذکر شده است و نیز عدم رعایت تعهدات از جانب مشاور و یا بدون ارائه دلیل غیرفعال یا مسدود نماید یا به ارائه خدمات خود به مشاور خاتمه دهد. هم چنین حساب های کاربری ایجاد شده نادرست مشمول بررسی و تعلیق و هزینه‌های احتمالی از جانب مشاور می شوند. و بر این اساس مشاور حق هیچ گونه ادعا، اعتراض و طرح هرگونه دعوی را در مراجع قضایی نخواهد داشت.

به درخواست مشاور:

باوکیل شما را مختار میداند که به هر دلیلی همچون عدم پذیرش یا عدم موافقت با شرایط و ضوابط و تعهدات مشاور و به طور کل هر آنچه که به عنوان قوانین و دستورالعمل در وبسایت ذکر شده است، دسترسی و استفاده از وبسایت و هر گونه خدمات آن را متوقف نمایید و حساب کاربری خود را با ارائه و ثبت درخواست از طریق گروه پشتیبانی پس از طی کردن مراحل تسویه حساب غیر فعال یا مسدود نمایید. لازم به ذکر است برخی اطلاعات حساب کاربری شما مانند تراکنش های مالی، آثار منتشر شده، ارائه راهکار در تالار گفتگو و مواردی از این دست به لحاظ قانونی قابل حذف نمی باشند و در باوکیل باقی خواهند ماند. چنانچه در این زمینه پرسشی دارید می توانید آن را با گروه پشتیبانی ما در میان بگذارید. ما همراه همیشگی شما هستیم تا به آن پاسخ دهیم.

به یاد داشته باشید

 1. باوکیل حق ثبت نام یا عدم ثبت نام جدید را برای وکیل / کارشناس حقوقی بنا به صلاحدید خود محفوظ می دارد. هم چنین مختار است پس از قطع خدمات و همکاری در صورت تمایل مشاور به فعال سازی مجدد یا رفع مسدودیت حساب کاربری، به صلاحدید و تشخیص خود عمل نماید.
 2. در صورت ارسال درخواست غیر فعال یا مسدود سازی حساب کاربری، در شرایطی که به عنوان مشاور خدمات مشاوره و حقوقی در انتظار انجام یا در حال انجام دارید، ابتدا نیاز است تا موارد جاری را به اتمام برسانید و پس از رضایت کاربر و پایان یافتن قطعی خدمت، امکان تسویه حساب و پس از آن قطع همکاری و غیرفعال یا مسدود سازی حساب کاربری شما امکان پذیر می باشد.

نحوه ارسال درخواست

در صورت درخواست قطع خدمات و غیر فعال یا مسدود کردن حساب کاربری، لطفاً وارد حساب کاربری باوکیل خود شوید و با ارسال تیکت به گروه پشتیبانی درخواست خود را ثبت نمایید. همچنین شما می‌توانید از طریق ارسال ایمیل به آدرس support@bavakil.com  نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنید. درخواست شما در کمتر از یک روز کاری، مورد بررسی توسط گروه پشتیبانی و گروه مالی، قرار خواهد گرفت و پس از تایید طی مدت 24 تا 48 ساعت کاری، ابتدا اعتبار کیف پول حساب کاربری شما توسط گروه مالی باوکیل به حساب بانکی شما واریز خواهد گشت و پس از آن حساب کاربری غیر فعال یا مسدود خواهد شد.